CRC Honor Board

2017 Jack Lopas u23 World Champs 4x Plovdiv 1st

2017 Hugo Elworthy u23 World Champs 8+ Plovdiv 7th

2017 George Howat u23 World Champs 8+ Plovdiv 7th

2017 Tom Mackintosh u23 World Champs 8+ Plovdiv 7th

2017 Tom Clyma u23 World Champs 8+ Plovdiv 7th

2017 Matthew Mesman u23 World Champs 2x Plovdiv 12th

2017 Grace Loveridge Junior World champs 4- Trakai 6th

2016 Eve Macfarlane Olympic Games 2x Rio de Janeiro 12th

2016 Francie Turner Olympic Games 8+ Rio de Janeiro 4th

2016 Lucy Spoors Olympic Qualification 4x Lucerne DNQ

2016 Davina Waddy U23 World Champs 8+ Rotterdam 4th

2016 Jared Van Vianen U23 World Champs LW4x 9th

2016 Tom Clyma U23 World Champs 4- Rotterdam 3rd

2016 Hugo Elworthy U23 World Champs 4- Rotterdam 3rd

2016 Jack Lopas Junior World Champs 2x Rotterdam 1st

2016 Angus Foster Junior World Champs 1x Rotterdam 19th

2016 Grace Shaw Junior World Champs 2x Rotterdam 11th

2015 Eve Macfarlane World Champs 2x Aiguebelette 1st

2015 Francie Turner World Champs 8+ Aiguebelette 2nd

2015 Hayden Cohen World Champs LW2x Aiguebelette 13th

2015 Lucy Spoors World Champs 4x Aiguebelette 6th

2015 Matthew Mesman Junior World Champs 4x Rio de Janeiro 4th

2015 Jack Lopas Junior World Champs 2x Rio de Janeiro 8th

2014 Lucy Spoors World Champs 4x Amsterdam 5th

2014 Tom Clyma Junior World Champs 2x Hamburg 14th

2013 Eve Macfarlane World Champs 8+ Chungju 7th

2013 Lucy Spoors World Champs Chungju Reserve

2013 Logan Keys U23 World Champs 4+ Linz 2nd

2012 Matthew Trott Olympic Games 4x London 7th

2012 Eve MacFarlane Olympic Games 4x London 7th

2012 Lucy Spoors U23 World Champs 4x Trakei 3rd

2011 Matthew Trott World Champs 4x Bled 10th

2011 Eve MacFarlane World Champs 4x Bled 3rd

2011 Carl Meyer World Champs 4- Bled Withdrew, Injury

2011 Lucy Spoors U23 World Champs 4x Amsterdam 4th

2011 Anna Dawson U23 World Champs 8+ Amsterdam 2nd

2011 Francie Turner U23 World Champs 8+ (c) Amsterdam 2nd

2011 Grace Spoors (CGHS) Junior World Champs 4- Eton 3rd

2010 Matthew Trott World Champs 4x Karapiro 7th

2010 Lucy Spoors World Champs 4- Karapiro 4th

2010 Ali Burnside World Champs 4- Karapiro 4th

2010 Francie Turner World Champs 8+ Karapiro 8th

2010 Lucy Spoors U23 World Champs 4x Brest 10th

2010 Ali Burnside U23 World Champs 4x Brest 10th

2010 Francie Turner U23 World Champs 8+ Brest 2nd

2010 Eve MacFarlane (RRGS) Junior World Champs 4- Racice 1st

2010 Jenny Storey Junior World Champs 4- Racice 1st

2009 Matthew Trott World Champs 2x Poznan 4th

2009 Todd Petherick World Champs LW4- Poznan 16th

2009 Ali Burnside U23 World Champs 4- Racice 3rd

2009 Lucy Spoors U23 World Champs 4x Racice 4th

2009 Eve MacFarlane (RRGS) Junior World Champs 8+ Brive-la Gaillarde 2nd

2009 Jenny Storey (RRGS) Junior World Champs 8+ Brive-la Gaillarde 2nd

2009 Catherine Shields (RRGS) Junior World Champs 8+ Brive-la Gaillarde 2nd

2009 Francie Turner (RRGS) Junior World Champs 8+ Brive-la Gaillarde 2nd

2008 Carl Meyer Olympic Games 4- Beijing 7th

2008 Matthew Trott Olympic Games Reserve Beijing

2008 Ali Burnside U23 World Champs 4- Brandenburg 7th

2008 Todd Petherick World Champs LW2- Linz 10th

2008 Anna Dawson (RRGS) Junior World Champs 4- Linz 1st

2008 Sophie Speirs (RRGS) Junior World Champs 4- Linz 1st

2007 Matthew Trott World Champs 2x Munich 6th

2007 Carl Meyer World Champs 4- Munich 1st

2007 Lucy Spoors (CGHS) Junior World Champs 4x Beijing 6th

2007 Ali Burnside (RRGS) Junior World Champs 4- Beijing 4th

2006 Carl Meyer World Champs 4- Eton 9th

2005 Carl Meyer World Champs 4- Gifu 6th

2004 Carl Meyer Olympic Games 4- Athens 5th

2004 Donald Leach Olympic Games 4- Athens 5th

2003 Carl Meyer World Champs 4- Milan 11th

2003 Donald Leach World Champs 4- Milan 11th

2002 Donald Leach World U23 Regatta 4- Genoa 4th

2002 Georgie Gane (RRGS) Junior World Champs 8+ Trakai 8th

2001 Ros Mitchell (RRGS) Junior World Champs 8+ Duisberg 6th

2000 Caroline Evers-Swindell Olympic Qualifying 2x Lucerne DNQ

2000 Georgina Evers-Swindell Olympic Qualifying 2x Lucerne DNQ

2000 Annabel Ritchie Olympic Qualifying 8+ Lucerne DNQ

2000 Kate Patterson Olympic Qualifying 8+ Lucerne DNQ

1999 Caroline Evers-Swindell World Champs 8+ St Catherines 8th

1999 Georgina Evers-Swindell World Champs 8+ St Catherines 8th

1999 Annabel Ritchie World Champs 8+ St Catherines 8th

1999 Margaret Watkins (RRGS) Junior World Champs 4x Plovdiv 10th

1999 Cameron McLean (CBHS) Junior World Champs 8+ Plovdiv 6th

1999 Scott Berry (CBHS) Junior World Champs 8+ Plovdiv 6th

1998 Caroline Evers-Swindell World Champs 8+ Cologne 7th

1998 Georgina Evers-Swindell World Champs 8+ Cologne 7th

1998 Annabel Ritchie World Champs 8+ Cologne 7th

1997 Kaitie Ritchie (RRGS) Junior World Champs 4- Hazewinkel 6th

1996 Annabel Ritchie (RRGS) Junior World Champs 4- Strathclyde 3rd

1994 Tony Dodds World Champs LW4- Tampere 18th